MONTER quality Głowica termostatyczna M30x1,5 Biała Investica MQ 600600010MON

Producent: GRUDNIK
Indeks producenta: 600600010MON
Indeks Grudnik: GRU-00240223
Seria:
Typ produktu:
Opakowania: 1
MC Korzyści w programie: Inwestuj w MonterCoiny
GRU-00240223

Zainteresowany?

Zarejestruj się

i poznaj ceny oraz

dostępność produktów

Opis produktu

MONTER quality Głowica termostatyczna M30x1,5 Biała Investica MQ 600600010MON



Głowica termostatyczna INVESTICA przeznaczona jest do instalacji na zaworach termostatycznych jak również na wkładkach zaworowych przeznaczonych do zabudowania w  grzejnik dolnozasilany, posiadających gwint przyłączeniowy M30x1,5 oraz sześciokątne (19mm) osadzenie głowicy. W zestawie z zaworem termostatycznym lub wkładką zaworową automatycznie reguluje temperaturę w pomieszczeniu.



## Budowa i działanie głowicy termostatycznej:

* Czujnik termostatyczny przy wzroście temperatury w pomieszczeniu przez bezpiecznik działa za pomocą specjalnego trzpienia na grzybek zaworu termostatycznego powodując zmniejszenie przepływu czynnika grzewczego przez grzejnik, a w konsekwencji obniżenie temperatury w pomieszczeniu. 

* Proces odwrotny zachodzi przy spadku temperatury w pomieszczeniu powodując zwiększenie przepływu czynnika grzewczego przez grzejnik, a tym samym wzrost temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu. 



## Sposób montażu

* 1. Nastaw pokrętło głowicy na cyfrę ”6”. 

* 2.  Dokręcając ręcznie nakrętkę do zaworu dopychaj głowicę orientując wycięcia w korpusie głowicy na sześciokącie wkładki zaworu. Dokręć nakrętkę do momentu wyczuwalnego oporu, tak by głowica nie wykazywała luzu względem korpusu zaworu.

* 3. W celu zapewnienia poprawnej pracy zamontuj głowicę w sposób umożliwiający swobodny przepływ powietrza wokół czujnika, który umieszczony jest w pokrętle głowicy - nie zasłaniaj głowicy firanami, meblami, itp. 

* 4. Poza sezonem grzewczym ustaw pokrętło głowicy w pozycji ”6”.



## Regulacja temperatury w pomieszczeniu

* Przekręcając pokrętło głowicy wybierz nastawę odpowiadającą pożądanej temperaturze.

* Cyfra ”3” na skali nastaw odpowiada temp. 20°C. Z uwagi na oddziaływanie temperatury grzejnika na czujnik głowicy oraz sposób zabudowy zaworu termostatycznego uzyskanie żądanej temperatury w pomieszczeniu może wymagać korekty nastawy.

* Jeżeli temperatura nie osiąga zadanej wartości, przestaw nastawę na wyższą cyfrę, np. ”4”.

* Z uwagi na bezwładność cieplną pomieszczenia zmiany nastawy temperatury należy dokonywać w odstępach kilkudziesięciu minut.  
   
                

Dane techniczne

Gwint montażowy głowicy: M30x1,5
Temperatura czynnika grzewczego: max. 120°C
Zakres nastaw temperatury głowicą termostatyczną: od 8°C do 30°C
Maksymalna temperatury pracy głowicy zamontowanej: do 40°C
Maksymalna temperatura przechowywania głowicy: do 50°C

Pliki do pobrania